قدسی خان‌بابایی

قدسی خان بابایی، متولد سال ۱۳۵۷ ساکن شهر قم است.

در مقطع کارشناسی، علوم تربیتی خوانده و در مقطع ارشد، دانش آموخته ی زبان و ادبیات فارسی گرایش ادبیات کودک و نوجوان است.

داستان نویسی را از سال ۹۰ شروع کرده و زیر نظر اساتیدی چون مجید قیصری، داوود غفارزادگان، خسروباباخانی، محمد جواد جزینی و مظفر سالاری آموزش دیده.

 اولین اثر داستانی اش با عنوان راهنما در فصلنامه تخصصی آفرینه منتشر شده است. نویسندگیِ برنامه های کودک و نوجوانِ شبکه ماهواره ای هدهد، همکاری با پژوهشگاه امام صادق(ع) برای نگارش زندگینامه داستانی شهدای روحانی، انتشار داستان کوتاه و روایت های داستانی در سایت ادبی بهدخت و مجلاتی چون زن روز، پیام زن، باران و واژه از فعالیت های ادبی  اوست.

بعضی از داستان های او در مجموعه داستان های مشترکی چون قرار ساعت ۲۲، کارت دعوت و بانوی آفتاب به چاپ رسیده است. این کتاب ها از آثار برگزیده ی نویسندگان جوانِ  شرکت کننده در دوره ها و جشنواره های کشور منتشر شده است.

قدسی خان بابایی موسس و دبیر انجمن ادبی قلم نو است که از این محفل داستانی تا کنون بیش از ده  اثر مستقل داستانی منتشر شده است. او همچنین در سال ۱۳۹۷  دبیری انجمن های ادبی استان قم را بر عهده داشته است.

همکاری مستمر با نهاد کتابخانه های عمومی کشور و حوزه هنری قم، برگزاری جلسات نقد و معرفی کتاب و حضور به عنوان کارشناس و منتقد کتاب از دیگر فعالیت های اوست.

او تجربه تدریس داستان نویسی در مدرسه داستان نویسی همداستان و کانون فرهنگی شهید فهمیده را نیز در کارنامه دارد.

 رمان « من فقط یک داستان کوتاه نوشته بودم» از این نویسنده، برگزیده ی جشنواره ادبی خودنویس است.